Szczeciński serwis informacyjny

Garść informacji na wynos

Aktualności


2013-06-12 15:00:33

Powstanie kolejny żłobek w Szczecinie


W dniu 11.06.2013 w Ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza Roberta Czapli i kierownika SSiO Krzysztofa Kolibskiego z Panią Agatą Malinowską w sprawie utworzenia nowego żłobka w Szczecinie.

 

Placówka  ma zostać otwarta już na przełomie sierpnia i września tego roku. Docelowo żłobek będzie mógł objąć opieką osiemnaścioro dzieci do lat 3, nad którymi będzie czuwało trzech opiekunów.

 

Żłobek zapewnia wysoki standard: 2 sale dydaktyczne, sypialnię, aneks kuchenny, sanitariaty, szatnię i wózkownię oraz plac zabaw. Jest to komfortowy i w pełni bezpieczny obiekt. Sale są przestronne i jasne, wyposażone w zabawki i sprzęt posiadające niezbędne atesty. Wykwalifikowany i doświadczony personel będzie zapewniał właściwą opiekę nad maluszkami, zarówno tą pielęgnacyjną jak i edukacyjną, poprzez prowadzenie zabaw z elementami edukacji uwzględniającymi indywidualne potrzeby dzieci.

 

W lutym 2013 r. z inicjatywy burmistrza Roberta Czapli Rada Miejska podjęła pakiet uchwał ułatwiających tworzenie i funkcjonowanie placówek typu żłobek i klub dziecięcy. Dzięki temu jeszcze w 2013 r w Szczecinie powstały dwie takie placówki: Żłobek „Maluszkowo” i Klub Malucha „Błękitna Chmurka”. Na wsparcie ich funkcjonowania udzielane są dotacje w wysokości 250 zł miesięcznie na każde dziecko objęte opieką w żłobku i 200 zł miesięcznie w klubie dziecięcym. Taką dotację otrzyma również nowy żłobek i każdy kolejny który powstanie na terenie naszej gminy.

 

Należy jedynie życzyć Pani Agacie samych sukcesów zawodowych.

Dla zainteresowanych podajemy tel. kontaktowy: 604873917

Żaneta Jakubowska

www.Szczecin.pl

Strona główna - Aktualności - Redakcja - Kontakt